MİSYONUMUZ:

Yayın hayatına başlayalı 3 yıla aşkın bir zaman olan "Farmakope Eczacı" dergisi, insan sağlığını doğrudan etkileyen son gelişmeleri güncel literatürler eşliğinde paylaşarak, ekip ruhuyla yayın sürecine devam ediyor.

Bu derginin en büyük misyonu, sağlık hizmetinin en önemli paydaşlarından olan eczacıların eğitim sürecinden başlayarak sorunlarının tartışılabileceği bir ortam yaratmak, ülkemizde ve dünyada ilaç üretim, AR-GE, ilaç dışı destek ürünleri, sağlık-hastalık-metabolizma-ilaç odaklı bilimsel çalışmaları konusunda uzman akademisyenlerce derleme niteliğinde sunmak, halkın sağlık danışmanı olarak serbest eczane eczacıların tecrübelerine dayalı bilgi aktarımına olanak sağlamak, eczacılık alanında yeni inovasyonları ve son teknolojik gelişmeleri bildirmek, eczacılık alanında yeni uzmanlaşan alt dalların tanıtımını yapmak, yerli ve çok uluslu firmalarla ilgili güncel bilgileri paylaşmak, sağlık/eczacılık alanındaki kongre, bilimsel toplantı, eğitim seminerleri haberlerini duyurarak tüm bu bilgilerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktır.

Aylık yayınlanan dergimizin diğer ve en önemli misyonu da, yukarıda değindiğimiz hususlarda bilgi aktarımını, birinci ağızdan, işinin ehli (akademisyen/uzman/eczane eczacısı/doktor/ilaç firma yöneticisi vs gibi) kişiler tarafından yapılan derleme, yorum, vaka takdimleri ya da güncel makale formatlarında yayınlamaktır.


VİZYONUMUZ:

Dergimizin vizyonu, yukarıda belirttiğimiz sağlık hizmetlerini, bilgi aktarımı yoluyla basılı ve dijital ortamda okuyucularımızla paylaşarak, eczacılıkta yeni inovasyon alanları yaratmak, içeriği ve kadrosuyla adı sayılan, güvenilen bir yayın organı olmaktır. Orijinal/başka yerde yayınlanmamış ve yeni literatürler eşliğinde yazılan ve paylaşılan içeriğimizle, benzer hizmet veren diğer yayın organlarından ayırt edilmek en anlamlı ikinci vizyonumuzdur.

Paylaşılan tüm bilgilerin eczacılık/sağlık sektörüne katkı sağlayarak yeni bir renk getireceği inancında olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Farmakope Eczacı dergisi Ekibi adına
Editör: Prof.Dr. Derya Özsavcı


EKİBİMİZ:

Kurucular: Ali Seven, Fahri savaşçı, A.Münip Öniz
İmtiyaz Sahibi: A.Münip Öniz
Genel Müdür: Metin Erdoğan
Baş Editör: Derya Özsavcı
Grafik Tasarım: Bilgin Budun
Abonelik işlem sorumlusu: Saime Tarlak


Diğer Dergilerimiz: